Stwórz własne ćwiczenie!
Stwórz własne ćwiczenie!

Czy masz czas i chęci na porządny trening, ale nie wiesz nad czym powinieneś pracować? Poniżej jest kilka sugestii, które pomogą ci stworzyć ćwiczenia tych konkretnych strzałów, przez które nie kończysz układu bil na stole. Metoda tworzenia ćwiczeń została wytłumaczona przy pomocy odmiany 9-bil, ale można ją zastosować do innych odmian

czytaj całość »
Trening progresywny
Trening progresywny

Trening progresywny, opisany poniżej, bez wątpienia przewyższa tradycyjne metody treningowe. W tych ostatnich z reguły powtarza się jeden, określony strzał w kółko i na okrągło, co bywa nudzące i zniechęcające. Pozwala to na opanowanie jednego ściśle określonego strzału o danym stopniu trudności. Strzały w ćwiczeniach progresywnych ciągle się zmieniają, co zmusza cię do koncentracji przy każdym uderzeniu, nie pozwala popaść w rutynę. Ponadto poziom trudności tych ćwiczeń automatycznie dostosowuje się do twojego poziomu gry i stopniowo go podwyższa. Efekty treningu progresywnego widać już podczas wykonywania ćwiczeń, bez konieczności zapisywania wyników i porównywania ich z poprzednimi. Ogromną zaletą jest też to, że prawie każdemu ćwiczeniu można nadać charakter progresywny. Liczba takich ćwiczeń jest nieograniczona.

czytaj całość »
Ćwiczenie na pozycjonowanie
Ćwiczenie na pozycjonowanie

Trening jest bardzo ważny. Możesz znać całą teorię gry, ale to na nic jeżeli nie potrafisz wcielić jej w życie. Ćwiczenia rozwijają „pamięć mięśni” , która podnosi twoją pewność gry.

czytaj całość »
Defensywna strategia gry w ósemkę
Defensywna strategia gry w ósemkę

Jeżeli grając w osiem bil podejmujesz czasem walkę z graczem dużo lepszym od siebie, warto abyś poznał kilka elementów strategii obronnej, która może znacząco zwiększyć twoją szansę na wygraną. Pomocne techniki obejmują: wygranie walki o rozbicie, szybkość uderzenia, wybór grupy bil i blokowanie łuz

czytaj całość »
Jak kontrolować rozbicie?
Jak kontrolować rozbicie?

Jak kontrolować rozbicie!

 

Dobre rozbicie w znacznym stopniu determinuje wynik gry w 9 i 8 bil i często wpływa na to czy masz szansę skończyć układ bil i kontynuować grę w kolejnej partii. Ale jak ważne jest twoje rozbicie? Bez wątpienia uderzenie otwierające partię to najważniejsza część każdej gry w 8 i 9 bil.

czytaj całość »
Mentalne przygotowanie do gry
Mentalne przygotowanie do gry

Bez wątpienia miałeś już ważny mecz bilardowy, w którym po prostu nie zdołałeś wewnętrznie opanować gry, skoncentrować się. Ten artykuł porusza ważniejsze elementy mentalnego przygotowania do meczów bilardowych, poolowych i snookerowych. Nie pozwól by twój umysł wpłynął na twoją grę. Skorzystaj z poniższych zaleceń, a będziesz w stanie pokonać wszelkie wątpliwości przed-uderzeniowe, które być może utrudniają ci grę.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl