Taryfikator czasu Micro 8 *20

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 000,00 zł 2000.00
ilość szt
Zyskujesz 200 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: FAVERO
Kod produktu: 437

Opis


MICRO8  Zaprojektowany do kontroli 16 skrzynek zawierających bile. Połączenie pomiędzy skrzynkami jest przeprowadzone za pomocą 2 przewodów o niskim napięciu(24v) Skrzynka to wytrzymały metalowy kontener z prostym mechanizmem kontrolującym bile. Są to skrzynki dla wszystkich typów bili. Kiedy do urządzenie dochodzi sygnał startowy, wtedy drzwiczki otwierają się automatycznie, pozwalając graczowi wyjąć tacę z bilami. Kiedy taca zawierająca WSZYSTKIE bile (jeśli choć jedna będzie brakowała wtedy drzwiczki się nie zamkną) jest umieszczona z powrotem w skrzyni a drzwiczki zostały zamknięte, wtedy urządzenie zakończy liczenie czasu i wyświetli operatorowi wiadomość o końcu gry.Zasilanie kontrolera bili 8: 220V 250 mA max.

Wymiary: szer. 21,3cm, wys.12,3cm, głęb. 5,6cm
Waga: 750g
 
 
 
 INSTRUKCJA OBSŁUGI:
Micro 8

 

 

Zasilanie: 185-240 V~ 50-60 Hz 30 mA

Uwaga! Przed otwarciem skrzynki należy upewnić się, że źródło zasilania jest ODŁĄCZONE.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości w przypadku, kiedy urządzenie zostanie przerobione.

Urządzenie powinno znajdować się blisko gniazdka, aby był do niego swobodny dostęp.

Jeżeli istnieje potrzeba, aby urządzenie było stale podłączone do prądu, powinny takim podłączeniem zająć się odpowiednie osoby.

Programowanie

Należy podłączyć wtyczkę do gniazdka, a następnie za pomocą przycisku ON/OFF załączyć urządzenie.

Przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem dobrze zaprogramować wszystkie opcje, z których zamierzamy w przyszłości skorzystać.

Aby rozpocząć proces programowania należy przekręcić klucz instalacyjny zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałki. Nad napisem „total” powinna się w tym momencie zacząć migać czerwona lampka.

Wszystkie żółte przyciski używane są w czasie programowania do ustawiania poszczególnych opcji.

Suma – Total

 

Naciskając przycisk total uzyskamy sumę należności z wszystkich 8 stołów. Żeby wyświetlić należność z poszczególnych stołów należy przytrzymać wciśnięty przycisk z numerem odpowiedniego stołu.

Żeby wyzerować licznik należy nacisnąć równocześnie przyciski „Total” i „(-)”

Maksymalna ilość cyfr w zapamiętywanej sumie całkowitej wynosi 9, podczas gdy maksymalna ilość cyfr w zapamiętywanej sumie należności z poszczególnych stołów wynosi 8. Jest to pamięć, której nie można samodzielnie wyczyścić, restartuje się automatycznie po przekroczeniu maksymalnej wartości.

 

Wyświetlanych jest tylko 7 cyfr, jeśli suma całkowita osiągnie 8 lub 9 cyfr, dwie ostatnie nie będą pokazywane. Jednak przecinek niezmiennie będzie się przesuwał, aby uniknąć ewentualnych błędów przy odczytywaniu numerów.

Jednostka monetarna

Po naciśnięci tego przycisku, po lewej stronie wyświetlacza zamigocze cyfra „1”, a po prawej wartość jednostki monetarnej. Wartość tą można modyfikować za pomocą przycisków (+) i (-).

Zależy ona od jednostki danego kraju i od pożądanej wielkości zaokrąglenia.

Boxy na bile

Po naciśnięciu tego przycisku, po lewej stronie zamigocze cyfra „2”. Micro 8 może zostać połączone z modułem kontroli bil-8, który umożliwia kontrolę bil zgromadzonych w specjalnych BOXach przy 8 stołach.

W tym kroku poprzez naciśniecie przycisków z numerami poszczególnych stołów a tym samym zapalenie nad tymi numerami lampek, sygnalizujemy, że wybrane stoły posiadają BOXy do kontroli bil.

 

Opłata początkowa

Określa ona minimalną opłatę, która musi zostać uiszczona nawet, jeśli stół będzie zajęty tylko przez chwilę.

Stawka godzinowa

Stawka, jaką gracz zapłaci za godzinne użytkowanie stołu.

Klubowa stawka godzinowa

Druga dostępna do ustawienia stawka, która może być używana jako stawka dla klubowiczów, jako stawka w godzinach szczytu, w weekendy itd..

Programowanie opłat na poszczególnych stołach.

Aby zaprogramować opłatę należy przede wszystkim nacisnąć przycisk odpowiadający opłacie, którą chcemy ustawić ( opłata początkowa, stawka godzinowa, klubowa stawka godzinowa). Następnie należy nacisnąć przycisk odpowiadający stołowi, dla którego chcemy zaprogramować stawkę.

Do ustawienia wielkości stawki należy posłużyć się przyciskami (+) i (-)

Na każdym ze stołów można ustalić inną wielkość każdej z opłat. Jeśli chcemy żaby np. stawka godzinowa była na wszystkich stołach taka sama, należy po zaprogramowaniu pierwszego stołu przytrzymać przycisk z jego numerem wciśnięty ok. 5 sekund ( do momentu usłyszenia dźwięku)

Jeśli nie chcemy używać klubowej stawki godzinowej, możemy w tej opcji ustawić takie same opłaty jak w stawce godzinowej.

Aby zakończyć programowanie należy ponownie przekręcić kluczyk instalacyjny.

 

Obsługa Micro 8

Przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem dobrze jest zaprogramować wszystkie opcje.

Aby rozpocząć korzystanie z urządzenia należy włożyć wtyczkę do gniazdka o napięciu 230 V, po czym załączyć urządzenie za pomocą przycisku ON/OFF

W celu rozpoczęcia naliczania należy przycisnąć przycisk START oraz numer odpowiedniego stołu. Podobnie, jeśli chcemy uaktywnić naliczanie wg stawki klubowej ( START CLUB, numer stołu).

Nad numerem wybranego stołu zapali się czerwone światełko sygnalizujące proces naliczania. Migające czerwone światełko oznacza naliczanie wg stawki klubowej.

Kiedy raz zostanie uaktywniona opcja START operator ma minutę aby zmienić wybraną stawkę naliczania na stawkę klubową lub z klubowej na normalną.

Podczas naliczania możemy w każdej chwili sprawdzić naliczoną na poszczególnych stołach opłatę naciskając przycisk z numerem odpowiedniego stołu.

Kiedy na którymś ze stołów zakończy się gra, naliczanie możemy przerwać naciskając przycisk STOP a później numer odpowiedniego stołu. Należność za grę pojawi się na wyświetlaczu.

 

Jeśli przycisk Stop zostanie użyty dla stołu, który posiada Box na bile, a one znajdują się poza nim, wtedy wstrzymanie naliczania zostanie zarejestrowane, jednak nastąpi automatyczny restart. Funkcja ta jest przydatna, aby nie trzeba było każdorazowo po zakończeniu gry umieszczać wszystkich bil powrotem w BOXie. Restart będzie naliczany wg stawki regularnej, dlatego jeśli nowy gracz jest klubowiczem operator ma minutę żeby zmienić stawkę naliczania na klubową przez naciśnięcie przycisku START CLUB i przycisku z numerem odpowiedniego stołu.

Dodatkowo do opcji sumy całkowitej, dostępnej przy użyciu klucza instalacyjnego, dostępna jest tez opcja innego podliczania. Opcja ta jest przydatna, kiedy personel pracuje na zmiany.

Aby wyświetlić to podsumowanie należy przez 2 sek trzymać wciśnięty przycisk TOTAL.

Aby zresetować to podliczenie należy jednocześnie przycisnąć dwa przyciski: TOTAL i (-)

W przypadku braku prądu, micro8 można załączyć przyciskając czubkiem długopisu przycisk BATTERY znajdujący się z boku przycisku ON/OFF

Wewnętrzna bateria 9V alkaliczna (typ 6LR61) jest w użyciu tylko po przyciśnięciu przycisku BATTERY

Bateria ta zapewnia urządzeniu 15 godzin nieustannej pracy, jednak nie jest przeznaczona do przechowywania w pamięci daty, ale do wyświetlania sum należności.

Trwałość baterii to zazwyczaj 5 lat. Aby ją wymienić należy odłączyć micro8 od źródła zasilania, po czym otworzyć odkręcając 4 śruby na tylnej części urządzenia.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl